08.12.2013

"A pamiętasz jak?", czyli geneza South Truck Trial

Zmierzch lata 2012 roku, Tarnowskie Góry - Osada Jana teren parku. Pierwsze spotkanie i wzajemne poznanie się: Uncle Jaca, Blaha, rASch, nasze dzieciaki. Pojazdy: M931 6x6, Kraz 4x4.

Niezwykle miło i sympatycznie poznać kogoś kto podziela tą pasję. Jeździmy czysto 4fun, dzieciaki szaleją rozchwytując Kraza. Rozmawiamy, chłopaki namiawiają mnie do większej aktywności poprzez klub dorosłych fanów Lego - LUGPol. Poszło, zakładam tematy na forum LUGPol'u wspólnych spotkań zapraszając wszystkich na kolejne spotkania. Nowe osoby pojawiają się na treningi i wymianę doświadczeń, prezentują swoje konstrukcje. Przyjeżdżają fani trialu z różnych stron i miast.

Lista obecności wydłuża się a jakość trialówek ze spotkania na spotkanie szybko wzrasta. Pomagamy sobie wzajemnie i doradzamy co i jak ulepszać. Trialowe meetingi przeradzają się powoli w niepisane zawody. Wytyczamy trasy do przejechania i zamieniamy się swoimi maszynami pokonując kolejne odcinki.

Zaczynamy się powoli zaprzyjaźniać. Zasoby klocków znacznie przybierają.Grudzień 2012, jest "wigilia" integracyjna w knajpie w centrum Katowic, w doborowym towarzystwie czas szybciutko mija, dzielimy się "opłatkiem" i rzucam poważną propozycję aby w 2013 roku wystartował rajd Truck Trial. Jest błysk w oku, to byłoby coś! Zastanawiamy się. Debatujemy. Przychodzi styczeń 2013 roku, jest -8 na podwórku a na kolejne spotkanie na wyszukanej przez rASch'a miejscówce tj. Hali w Bytomiu przybywa 16 osób! Najmłodszy uczestnik ma 3 lata:)

Zimno, brrrr! A my jadymy z tym światem. Obwieszczamy światu nowinę: powstanie rajd South Truck Trial. Mamy moc.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz